Sekcja Rycerska Lepanto
VII Obóz Rycerski Lepanto

Majowy długi weekend kilkunastoosobowa grupa chłopców z Sekcji Rycerskiej Lepanto spędziła w Ośrodku Rekolekcyjno-Wypoczynkowym na śnieżnicy w Beskidzie Wyspowym.
Już po raz siódmy młodzi rycerze spotkali się, aby w atmosferze dobrej zabawy formować swoją osobowość w duchu katolickim. Jak zwykle nie zabrakło gier i konkursów. Jeden dzień chłopcy w całości poświęcili na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Szczyrzycu. Poza tym wysłuchali kilku konferencji gospodarza Ośrodka na śnieżnicy - ks. Jan Zająca nt. znaczenia tradycji czy kształcenia charakteru. Ponadto odbyły się pogadanki wyjaśniające wpływ piękna na duchowość i jakość życia, a także objaśniające technikę walki husarii.
Zdobytą wiedzę uczestnicy sprawdzili w specjalnym konkursie, w którym wiele pytań związanych było z tematyką wykładów. święto Matki Boskiej Królowej Polski było szczególna okazją, aby przy ognisku odśpiewać polskie pieśni patriotyczne i maryjne.
Obóz po raz kolejny pokazał, że również dziś młodzi ludzie chcą poświęcać swój czas i wysiłek chrześcijańskim ideałom, które przekazała nam tradycja. Następny obóz już w lipcu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!