Czerwiec 2016: Cykl akcji ulicznych przeciwko aborcji

W dniach 4-12 czerwca Krucjata Młodych przeprowadziła serię kampanii ulicznych w kilku miastach Polski. Zbieraliśmy podpisy pod projektem Ustawy zakazującej zabijania nienarodzonych dzieci.

4 czerwca, w dzień marszu Komitetu Obrony Demokracji, zaczęliśmy obfitego w polemiki terenu - okolice metro Centrum w Warszawie. Już pierwsza akcja miała nas przekonać o tym, że pokolenie osób w średnim wieku nie chce bronić życia dzieci nienarodzonych. Jest jednak duża nadzieja w młodym pokoleniu, które w przyszłości może obalić aborcję w Polsce.

5 czerwca ruszyliśmy na warszawski Tarchomin, by pod kościołami zbierać podpisy. W obu miejscach księża ogłaszali, że czekamy na wiernych z formularzami do złożenia podpisu. W międzyczasie pojawiliśmy się również na Polach Wilanowskich, gdzie tłumy katolików zgromadziły się w związku z IX Świętem Dziękczynienia.

Od 6 czerwca w naszych zmaganiach o los nienarodzonych brał udział m. in. Jeden katolicki Holender - August Weber. W kilka osób pojechaliśmy do Olsztyna. Na początek, aby zorganizować wykład z P. Mariuszem Dzierżawskim na temat działalności pro-life. Następnego dnia przez kilka godzin zbieraliśmy podpisy pod Biblioteką Uniwersytecką UWM w Olsztynie. Uzyskaliśmy ok. 100 podpisów, głównie od studentów warmińskiej uczelni.

Tego samego 7 czerwca przybyliśmy do Łodzi, aby zorganizować wykład w ramach klubu "Polonia Christiana" z P. Grzegorzem Braunem na temat geopolityki. Na koniec publicysta zachęcił uczestników (ok. 200 osób) do złożenia podpisu pod projektem Ustawy antyaborcyjnej. Poza tym jednak czerwone miasto Łódź nie okazało nam zbyt wielkiej przychylności. Kilka godzin spędzonych na łódzkim Placu Dąbrowskiego dogłębnie nas o tym przekonało - mało kto chciał się tam podpisać.

Szczęśliwie, wzywał nas wschód Polski i po kilku godzinach jazdy samochodem stanęliśmy w Łomży. I tak jak w czerwonej Łodzi 90 proc. przechodniów odmawiało złożenia podpisu, tak tutaj 90 proc. ludzi chętnie nas poparło. W bardzo dobrych nastrojach poszliśmy zorganizować kolejny klub "Polonia Christiana" z mec. Rafałem Dorosińskim (Ordo Iuris) oraz p. Mariuszem Dzierżawskim (Fundacja Pro - Prawo do życia).

10 czerwca wróciliśmy do Warszawy w celu przeprowadzenia kolejnego wykładu z p. Grzegorzem Braunem. Reżyser zaprosił zgromadzonych na organizowany przez Krucjatę Młodych zaraz po spotkaniu Różaniec publiczny w intencji zadośćuczynienia Bogu i Matce Bożej za grzech sodomii. Modlitwa odbyła się w przeddzień parady zboczeńców nazywanej Paradą Równości. Zwieńczeniem wydarzenia było błogosławieństwo tłumu przez ks. Stanisława Małkowskiego, przyjaciela bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

11 czerwca stał pod znakiem wyjazdu do Białegostoku na kolejny Różaniec publiczny - tym razem w intencji zakazu aborcji w Polsce i jako zadośćuczynienie za zabijanie dzieci poczętych, a nienarodzonych. Modlitwie przewodził ks. Grzegorz Śniadoch z Instytutu Dobrego Pasterza.

Kolejny dzień w Białymstoku to czas na lokalny Marsz dla Życia i Rodziny, w których chętnie wzięliśmy udział. Po Marszu zaś zbieraliśmy podpisy pod Ustawą antyaborcyjną.

Przez 9 dni akcji zebraliśmy ok. 1200 podpisów. W kampaniach ulicznych wzięło w sumie udział 10 osób z Krucjaty Młodych.

Galeria