Krucjata Młodych na Jasnej Górze

W dniach 14-15 sierpnia 2015 r. Krucjata Młodych wybrała się na Jasną Górę. Odczuliśmy tam namiastkę pielgrzymiego trudu, kiedy w największą spiekotę wychodziliśmy na ulice Częstochowy. Wśród przybyłych na Jasną Górę zbieraliśmy podpisy pod Synowską Prośbę do papieża Franciszka o przyszłości rodziny wobec zbliżającej się sesji synodu.

Wielu pielgrzymów gratulowało nam pomysłu. Na przykład, jedna młoda kobieta podeszła do nas, by docenić specyficzny styl naszej kampanii:

"Z daleka zobaczyłam wasz sztandar. Pomyślałam sobie: co to za ciekawa grupa? Jesteście jak z jakiejś dawnej epoki. Jest w waszych strojach coś szlachetnego. Musiałam do was podejść!"

Tylko nieliczni wypowiadali się negatywnie o naszej akcji, słysząc, że prosimy Ojca Świętego o słowo przeciwko rozdawaniu Komunii św. rozwodnikom będących w kolejnych związkach niesakramentalnych.

Jeszcze mniej było tych, którzy chcieliby otworzyć Kościół na związki homoseksualne. Niestety, wielu kardynałów i biskupów na ostatnim synodzie deklarowało chęć zmiany odwiecznej nauki Kościoła w tym zakresie. Stąd też pojawił się pomysł na akcję skierowaną do Ojca Świętego z prośbą o wyjaśnienie wątpliwości i przypomnienie tradycyjnego nauczania Kościoła.

Przez 2 dni zebraliśmy 1500 podpisów. Rozdaliśmy również wiele broszur o sytuacji Kościoła w Niemczech ("Nie jesteśmy filią Rzymu") oraz broszur "Opcja preferencyjna na rzecz rodziny". Rozeszło się ponadto 200 sztuk "Krzyżowca", pisma Krucjaty Młodych.

Galeria