Różaniec za prześladowanych chrześcijan. Krucjata Młodych modliła się w centrum Wrocławia

26 III 2015 r. już po raz trzeci odbył się we Wrocławiu, zorganizowany przez Krucjatę Młodych publiczny Różaniec za prześladowanych chrześcijan.

W wielu krajach świata, m. in. Iraku, Syrii, Egipcie, Pakistanie, Afganistanie, Libii, Nigerii, Chinach, Indiach, Korei Płn., chrześcijanie są brutalnie prześladowani – mordowani, okaleczani, sprzedawani na narządy, pozbawiani własności, wypędzani z domów. Ze względu na obowiązek miłości bliźniego musimy nieustannie modlić się za nich – w szczególności publicznie, skoro zbrodnie te trwają jawnie, wobec całego świata. Modlitwa, a także post, jest najpotężniejszą, bo nadprzyrodzoną bronią – tym bardziej, jeśli śmierć, która ich spotyka i zło rozlewane przez islam mają wymiar walki nadprzyrodzonej.

W tym miesiącu pod kościołem św. Elżbiety w Rynku modliło się 17 osób. Pośrodku stały znicze, ustawione w kształt arabskiej litery nun – symbol jedności z wyznawcami Chrystusa, „nazarejczykami”, których domy, gdy mają zostać zrabowane, są oznaczane w Iraku tą właśnie literą. Widoczne było także zdjęcie z egzekucji 21 koptów, którym w połowie lutego, przez muzułmanów z Państwa Islamskiego, na brzegu libijskiej plaży, zostały ścięte nożami głowy.

Krucjata Młodych zaprasza Wrocławian do udziału co miesiąc w publicznym Różańcu w intencji prześladowanych chrześcijan – w każdy czwarty czwartek, o godz. 17. Modlimy się o męstwo dla naszych braci w Chrystusie, by nigdy, mimo cierpienia, nie wyparli się wiary, o nawrócenie i przebaczenie dla ich prześladowców, o siłę wiary dla nas samych i o nawrócenie dla świata – by Europa i świat zachodni powróciły do zasad chrześcijaństwa.

AK

Galeria