Ważne oświadczenie Krucjaty Młodych w sprawie sporu Nowak-Hartman

Publikujemy oświadczenie Krucjaty Młodych, organizacji stojącej za apelem o zwolnienie Jana Hartmana z UJ, za jego skandaliczne wypowiedzi. W poniedziałek liczne media przypisały zorganizowanie protestu prof. Andrzejowi Nowakowi. To kłamstwo, od którego odciął się znany historyk.

Oświadczenie Krucjaty Młodych

W związku z absurdalnymi doniesieniami medialnymi dotyczącymi akcji Krucjaty Młodych pt. "Nie dla J. Hartmana na UJ" na stronie protestuj.pl, apelujemy do mediów o rzetelne informowanie o naszych akcjach i inicjatywach!

Niestety już wcześniej doświadczaliśmy przeinaczania naszej nazwy, przemilczeń faktów oraz roli naszego środowiska w licznych akcjach oraz - jak w tym ostatnim przypadku - z podawaniem opinii publicznej nieprawdy.

http://www.radiomaryja.pl/informacje/ponad-17-tys-osob-chce-usuniecia-hartmana-z-uj/

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,16825297,Prof__Nowak_chce_usuniecia_z_UJ
_prof__Hartmana__18.html#TRrelSST

http://wiadomosci.onet.pl/krakow/klopoty-jana-hartmana-na-uj-zostanie-usuniety/pwvs3

Efektem - tak jak to ma miejsce właśnie teraz - jest m.in. przekierowanie uwagi opinii publicznej z istoty naszego protestu (który na dzień 21 października 2014 r. podpisało ponad 21 tys. osób) na inne, wymyślone kwestie. Nasza akcja jest protestem przeciwko obecności wśród wykładowców najstarszej polskiej uczelni wyższej autora skandalicznych wypowiedzi na temat kazirodztwa, polityka i aktywisty J. Hartmana.

Niestety media zupełnie niezgodnie z faktami przedstawiały tę akcję, jako inicjatywę prof. Andrzeja Nowaka, który - zdaniem tychże mediów - działał rzekomo przeciw J. Hartmanowi - także profesorowi Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oświadczamy , że informacja ta, jak to również stwierdził sam prof. Andrzej Nowak, jest nieprawdziwa.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,16836777,Prof__Nowak_nie_ma_nic
_wspolnego_ze_staraniami_o_odwolanie.html#BoxWiadTxt

Zadajemy sobie pytanie: Ile w tych działaniach medialnych jest braku profesjonalizmu, a ile zwykłej złośliwości wynikającej z wrogości ideologicznej?

Apelujemy do mediów o rzetelne przedstawianie faktów, czyli o zachowanie przynajmniej minimum standardów dziennikarstwa.

Krucjata Młodych

Galeria