NIE dla klubu go-go przy Trakcie Królewskim w Warszawie!
Już ponad 14 tys. osób zaprotestowało

Ponad 14 tysięcy osób podpisało petycję Krucjaty Młodych przeciwko otwarciu klubu erotycznego przy jednej z najważniejszych ulic Warszawy. Wciąż można dołączyć do protestu, który trafi do władz Miasta Stołecznego Warszawy, Władz Dzielnicy Warszawa Śródmieście, Stołecznego Konserwatora Zabytków oraz do właściciela kamienicy.

Można dołączyć do protestu korzystając ze strony citizengo.org.

Bulwersuje lokalizacja "klubu". Trakt Królewski jest najbardziej reprezentacyjną częścią stolicy, to wizytówka Warszawy z m.in. Pałacem Prezydenckim i Zamkiem Królewskim. Naprzeciwko znajduje się kaplica Res Sacra Miser, a nieopodal akademicki kościół św. Anny. Kamienica znajduje się również naprzeciwko figury Matki Bożej Pasawskiej podarowanej królowi Janowi III Sobieskiemu w podziękowaniu za wiktorię wiedeńską w 1683 r.

Kamienica, w której mieści się dziś klub go-go, została zajęta w 1944 roku przez powstańców warszawskich bez jednego wystrzału. Na fasadzie budynku wisi pamiątkowa tablica.

Na ulotce promującej klub możemy przeczytać dwuznacznie brzmiące "zalety" lokalu, tj. "najpiękniejsze dziewczyny dostarczające rozrywkę na najwyższym poziomie" oraz "komfort, dyskrecja i anonimowość". Można wnioskować, że jest to miejsce, któremu daleko do przyzwoitości.

“Czy chcemy, by obiekty religijne, kulturalne i historycznie dla Polski ważne mieszały się z niemoralnymi przybytkami?" - pytają autorzy protestu z Krucjaty Młodych.

Poniżej treść protestu:

NIE dla klubu go-go przy Trakcie Królewskim w Warszawie

Szanowni Państwo,

nie życzę sobie, aby klub go-go ze striptizem znajdował się w pobliżu obiektów religijnych, kulturalnych i historycznie ważnych dla Polski.

Nie zgadzam się na istnienie miejsc, które uderzają w godność kobiety.

Organizatorzy protestu utworzyli również odpowiednie wydarzenie na facebooku, do którego można dołączyć za pośrednictwem tego linku: https://www.facebook.com/events/1450606898494198/1450913988463489

Źródło: citizengo.org/Pch24.pl
luk

Galeria