PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

TFP protestowało na Uniwersytecie Notre Dame

W niedzielę 17 maja, w dniu wizyty na katolickim Uniwersytecie Notre Dame, prezydenta Baracka Obamy, ponad 3 tys. osób zgromadziło się na Mszy św. i pikiecie na terenie kampusu uniwersyteckiego. Wśród osób protestujących przeciw obecności na katolickim uniwersytecie najbardziej proaborcyjnego prezydenta USA, znaleźli się także członkowie amerykańskiego Stowarzyszenia obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP), trzymający swoje olbrzymie sztandary z walecznym lwem i grający na kobzach.

Członkom TFP oraz powiązanej z nimi grupy TFP Needs Fatima towarzyszyła figurka Matki Bożej. Uczestnicy pikiety odmawiali różaniec.

Kontruroczystości zorganizowane przez koalicję studentów protestujących przeciwko przyjazdowi na uniwersytet prezydenta Baracka Obamy przyciągnęły dużą uwagę mediów. Mszę św. celebrował zasłużony dla uczelni bp John M D'Arcy, który zrezygnował z oficjalnej uroczystości organizowanej przez władze uczelni i niespodziewanie przyłączył się do protestujących, nazywając ich "bohaterami" i dziękując za dawanie pięknego świadectwa wiary w życiu publicznym.

Hierarcha, który od lat wspiera uniwersytet stwierdził, że obecnie uczelnia wyżej ceni sobie prestiż aniżeli prawdę.

[…]

źródło: piotrskarga.pl

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!