PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Homilia, która zadziwiła wielu?!

"Homilia, która zadziwiła wielu" - tak zatytułował Dziennik swój komentarz do homilii kard. Dziwisza w trakcie Misterium Męki Pańskiej. Jak podaje, padły słowa jednoznacznie potępiające aborcję, eutanazję, konkubinaty, związki homoseksualne oraz walkę z niepłodnością poprzez in vitro.

Zabija się prawdę o poczętym życiu dziecka twierdząc, jakoby to jeszcze nie było życie ludzkie. Zabija się prawdę o świętości życia ludzi chorych i starych twierdząc, jakoby to już nie było życie ludzkie. Zabija się prawdę o małżeństwie jako nierozerwalnym związku kobiety i mężczyzny dopuszczając rozwody i tak zwane związki partnerskie. Zabija się prawdę o rodzinie, jako naturalnym środowisku narodzin nowego życia, jego rozwoju i dojrzewania. Pod pozorem leczenia niepłodności, proponuje się metody uwłaczające miłości i godności małżonków i upragnionego dziecka. Dziecko ma prawo rodzić się z miłości i w rodzinie - cytuje kardynała Dziennik.

Jeśli rzeczywiście wielu zadziwiła ta homilia, wielu powinno poddać się ponownej katechizacji.

źródło: Dziennik.pl

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna