PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Milczący Marsz dla Życia przeszedł ulicami Radomia

Wieczorem, 25 marca ulicami Radomia – od katedry do kościoła ojców bernardynów – przeszedł milczący "Marsz dla Życia". Jego uczestnicy nieśli transparenty "Stop Aborcji". Marsz rozpoczął obchody Dnia Świętości Życia.

W kościele ojców bernardynów, po zakończeniu marszu, odprawiono Mszę świętą oraz zapalano świece przy pomniku Maryi Matki Życia, który znajduje się obok budynku kurii diecezjalnej.

Biskup Stefan Siczek w homilii zwrócił uwagę, że różne środowiska społeczne usiłują zalegalizować aborcję, eutanazję i różne manipulacje genetyczne. Przypomniał też słowa Jana Pawła II wypowiedziane w Radomiu w 1991 roku. Ojciec Święty powiedział wówczas, że na naszych ziemiach przykazanie "nie zabijaj" zostało pogwałcone milionami zbrodni i przestępstw, że korzeń zbrodni tkwi w uzurpacji przez człowieka Bożej władzy nad życiem i śmiercią człowieka. Stwierdził też, że zabijanie dzieci nienarodzonych i eutanazja są zbrodniami, których ludzką ustawą nie można uznać za dopuszczalne.

Organizatorami obchodów z okazji Dnia Świętości Życia były: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej, Towarzystwo Obrony Nienarodzonych i Radomskie Środowisko Inicjatywa.

źródło: radioplus.pl

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna