PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Chiny zbroją się na potęgę

Chiny intensywnie rozwijają technologie nuklearne, kosmiczne i komputerowe mogące wpłynąć na zmianę układu sił na świecie - wykazuje raport Pentagonu

Chiny natychmiast zareagowały na treść raportu. Twierdzą, iż dokument stanowi "poważne zniekształcenie rzeczywistości" i oparty jest na nieprawdziwej tezie o rzekomym chińskim zagrożeniu. Pekin zaapelował do USA o zakończenie "zimno - wojennej" propagandy.

[…]

Chińskie wydatki na zbrojenia wzrosły w ciągu 10 lat ponad dwukrotnie. Pekin twierdzi jednak, że większość z tych nakładów przeznaczona została na technologie obronne a i tak są to koszta nieporównywalne z tym, ile na obronę narodową wydają Stany Zjednoczone.

Amerykański resort obrony podkreśla też, iż działania Chin w zakresie wydatków na cele wojskowe czy polityki w zakresie bezpieczeństwa pozostają w znacznej części niejawne, a przedstawiane oficjalnie dane są niepełne.

W dokumencie odnotowano, że Chiny w ostatnim roku wyeksportowały broń o wartości niemal 7 mld dolarów. Głównym jej odbiorcą był Pakistan.

"Przyszła droga Chin jest nieokreślona. Wiele będzie zależało od tego w jaki sposób ten kraj będzie chciał wykorzystać swoją potęgę militarną - podsumowuje raport.

źródło: rp.pl

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna