PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Od demokracji do despotyzmu

Despotyzmem jest zmuszanie lekarzy do podejmowania działań niezgodnych z ich sumieniem, zwłaszcza odbieranie im prawa do odmowy wykonania aborcji, przypomina ks. kard. Francis George. Przewodniczący amerykańskiego Episkopatu spotkał się we wtorek z prezydentem Barackiem Obamą, by postulować zaniechanie zmiany zapisów pozwalających lekarzom na powoływanie się na tzw. klauzulę sumienia.

Jak poinformowała LifeSiteNews, tego samego dnia, w którym Obama przyjął przewodniczącego Episkopatu w Białym Domu, zostało opublikowane nagranie ks. kard. George'a, w którym przedstawił tematy rozmowy z prezydentem. W imieniu wszystkich biskupów amerykańskich wyraził głębokie zaniepokojenie działaniami administracji Baracka Obamy. Na początku marca Departament Zdrowia i Opieki Społecznej USA podjął pierwsze kroki, aby znieść zapisy wprowadzone przez poprzedniego prezydenta George'a Busha, które gwarantowały, że żaden pracownik służby zdrowia nie może być zmuszony do świadczenia usług naruszjących jego sumienie, w tym m.in. do zabijania dzieci poczętych. - Jako biskupi katoliccy i obywatele amerykańscy jesteśmy głęboko zaniepokojeni, że tego rodzaju działania rządu były pierwszym krokiem, który prowadzi nasz kraj od demokracji do despotyzmu - powiedział ksiądz kardynał.

[.]

źródło: Nasz Dziennik; 19.03.2009

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna