PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Bp Hermann: "Oddałbym życie za zaprzestanie aborcji".

- Każdy z obecnych tu biskupów traktowałby jako przywilej oddać jutro życie, by zaprzestano dokonywania aborcji - stwierdził ks. bp Robert Hermann z Sant Louis pod koniec obrad zgromadzenia konferencji biskupów USA w Baltimore. Stwierdził jednocześnie, że odzew katolików w Stanach Zjednoczonych na problem zabijania dzieci poczętych jest nieproporcjonalny do rozmiarów tragedii.

Ksiądz biskup zwrócił uwagę, że w ciągu ostatnich 35 lat Amerykanie stracili 50 razy więcej dzieci niż żołnierzy podczas wszystkich wojen od czasów walki o niepodległość. - Jeśli więc chcielibyśmy oddać jutro życie, powinniśmy też chcieć aż do końca życia wykorzystywać wszelkie formy krytyki, by przeciwstawiać się temu straszliwemu zabijaniu dzieci - dodał. W rozmowie z archidiecezjalną gazetą "St. Louis Review" ks. bp Rober Hermann zauważył, że przez te 35 lat mówiono tylko o aborcji jako o czymś strasznym, co należy powstrzymać. - Wydaje się jednak, że ludzie nie zdają sobie sprawy, iż zabitych zostało 50 mln dzieci. Walczyliśmy, by ratować dzieci wielorybów, a teraz głosujemy na proaborcyjnych polityków, co nie ma najmniejszego sensu - powiedział.

Amerykański hierarcha podkreślił, że biskupi "powinni więc bez żadnych obaw promować tę sprawę, nie zważając na poprawność polityczną i nie starając się budować koalicji z ludźmi opowiadającymi się za tzw. wolnym wyborem". Zaproponował też przeprowadzenie kampanii mającej uświadamiać ludziom, jak wielkie "spowodowaliśmy zniszczenie" i jakich "okrucieństw się dopuszczamy". Każdy Amerykanin poniżej 35. roku życia powinien zdać sobie sprawę, że "ma wiele szczęścia, że żyje", podkreślił.

źródło: Nasz Dziennik, 26.11.2008.

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna