PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Ograniczona rebelia

W wywiadzie dla pisma "Nouvel Observateur" Daniel Cohn-Bendit, jeden z najważniejszych liderów maja 68., broni się przed krytyką, że dziś, mając 63 lata, ustatkował się - podaje brazylijska "Folha de Sao Paulo". Mówi, że to jest normalne, przeważnie kiedy się ma dzieci. Dalej twierdzi, że dzisiaj młodzież już nie krzyczy "viva Mao", "viva Cuba", "viva Che" i że rewolucja 68 r. nie powinna być już postrzegana jako model.

Komentarz Krucjaty:

Rewolucja sorbońska była wzorem dla całego świata - nawet dla studentów z Polski. I ten wzór upadł według słów samego jej lidera, który się "ustatkował". Chociaż sorbońska niemoralność przeniknęła do obyczajów, brak jest doktryny. Kiedyś krzyczano better red than dead - lepiej być czerwonym niż martwym, broniono socjalizmu u komunizmu, twierdzono, że przyszłość świata to socjalizm. A dziś? Gdzie jest ta rewolucja? Czyżby kolejne kłamstwo księcia ciemności? Niestety i dzisiaj wielu się łudzi, że można zbudować raj na ziemi, ignorując Boże przykazania - homoseksualizm, aborcja, nieograniczone badania naukowe. Ale i oni się zawiodą, a przy tym ile zniszczeń dokonają... Prof. Plinio Correa de Oliveira słusznie zauważył, że celem diabelskiego procesu, z którym mamy do czynienia już od pięciu wieków i którego elementem była rewolucja na Sorbonie, nie jest budowa nieba ale piekła na ziemi.

Źródło: Folha de Sao Paulo, 06.05.2008.

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!