PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Nebraska: Do ośmiu miesięcy więzienia dla działaczek ruchu pro-life

Dwie działaczki ruchu obrony życia nienarodzonych ze stanu Nebraska: Shari McKee i Melissa Abbink rozpoczęły 28 grudnia 2007 roku odsiadywanie kar więzienia, orzeczonej za… dwie jednominutowe błagalne rozmowy przeprowadzone przed domem znanego 'aborcjonisty' - Winstona Crabb. Melissa Abbink skazana została na pięć miesięcy więzienia, a Shari McKee - na osiem miesięcy.

Rozmowy, a właściwie błagalne prośby, przeprowadzone zostały przed 10 laty - w lutym 1998 roku - i trwały bardzo krótko: obrończynie życia zwróciły się z błagalnym apelem do 'aborcjonisty' w momencie gdy szedł on z zaparkowanego samochodu do drzwi swojego domu. Sądom różnych instancji te jednominutowe prośby wystarczyły do skazania, gdyż według nich wypełnily znamiona zabronionego przez prawo "pikietowania". Sąd Najwyższy stanu Nebraska podtrzymał w 1999 roku poprzednie decyzje, chociaż - z niewiadomych dotychczas powodów - decyzja o wykonaniu wyroku przyszła dopiero w sześć lat później, we wrześniu 2005 roku. Od tego czasu sprawa stanęła przed Radą Ułaskawiającą (Board of Pardons), której kompetencje nie obejmowały jednak przestępstw o charakterze wykroczeń, oraz przesłana została do burmistrza miasta Lincoln, jednak i on tłumaczy się, że nie ma kompetencji w zakresie uniewinnienia bądź złagodzenia kary.

Organizacje pro-life wzywają do pisania petycji do burmistrza z prośbami o złagodzenie wymiaru kary.

Źródło: www.lifesite.net

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna