PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Przywodcy sunniccy: "Zgwałcona kobieta musi usunąć ciążę"

Główni sunniccy przywódcy duchowni wydali orzeczenie, w którym stwierdzają, że każda kobieta która zaszła w ciążę w wyniku gwałtu, musi pozbyć się dziecka. "Zgwałcona kobieta musi usunąć ciążę, natychmiast po tym gdy dowie się, że jest w ciąży, i gdy zaufany lekarz wyda stosowne zezwolenie." - piszą imami skupieni w radzie The Islamic Research Council of Al-Azhar, uważanej za najwyższe ciało ruchu sunnickiego.

Najwyższy imam Egiptu, Mohammed Sayed Tatwani, który zajmuje również pozycję Wielkiego Szejka Al-Azhar, podkreślił decyzję rady mówiąc, że "Każda dziewczyna czy kobieta, która została zgwałcona, ma prawo według religii muzułmańskiej do dokonania zabiegu aborcji w każdym momencie - a czyniąc to nie popełnia żadnego grzechu."

Źródło: www.lifesite.net

Komentarz Krucjaty:

Oto i religijność muzułmańska. Dodajmy, że przecież mamy tu do czynienia z ortodoksyjną wersją islamu (sunna oznacza tradycję). Przy okazji widać też zbieżność pomiędzy fundamentalizmem islamskim, a przeciwnikami zmiany konstytucji RP na rzecz pełnej ochrony życia nienarodzonych.

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna