PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Kuria poznańska przeciw "Marszowi równości"

(na podstawie artykułu Gorszący Marsz Równości)

Oświadczenie Kurii Metropolitalnej w Poznaniu w sprawie "Marszu równości"

Kuria Metropolitalna w Poznaniu wyraża dezaprobatę wobec "Marszu Równości", który przeszedł ulicami miasta Poznania 17 listopada 2007 roku. Zgorszenie budzi zwłaszcza fakt rozpoczęcia tej manifestacji pod Poznańskimi Krzyżami, pomnikiem, który przywołuje chrześcijańskie wartości i dla wielu ludzi jest miejscem świętym.

Organizatorzy marszu po raz kolejny powoływali się na hasło tolerancji. Pojęcie to, całkiem zasadne w odniesieniu do poszanowania godności każdego człowieka, nie może być stosowane w celu akceptacji moralnego zła, a czyny homoseksualne są niewątpliwie złem moralnym (por. Katechizm Kościoła Katolickiego, nr 2357).

Problem ten zauważyła Rada Społeczna działająca przy Arcybiskupie Poznańskim, stwierdzając: "Dla poparcia legalizacji związków homoseksualnych nie można powoływać się na zasadę szacunku i niedyskryminacji wobec każdej osoby. (…) Nieprzyznanie statusu społecznego i prawnego małżeństwa formom życia, które nie są i nie mogą być małżeńskimi, nie tylko nie przeciwstawia się sprawiedliwości, ale jest przez nią wręcz wymagane" (Oświadczenie w kwestii homoseksualizmu, 7 listopada 2005 r.).

Kościół, choć troszczy się o poszanowanie godności każdego człowieka i wielokrotnie z szacunkiem wypowiadał się na temat osób o skłonnościach homoseksualnych, nie może się zgodzić z publicznym zachęcaniem do sposobu życia, który jest sprzeczny z zasadami prawa naturalnego.

ks. dr Maciej Szczepaniak
Rzecznik Prasowy Kurii Metropolitalnej w Poznaniu

Poznań, 18 listopada 2007 roku

Źródło: www.wiara.pl

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna