PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Belgowie nie chcą rozpadu kraju

Już od czterech miesięcy Belgia nie ma rządu. Rozpadowi państwa będzie próbował zapobiec człowiek, zdaniem którego powstanie Belgii to historyczny przypadek.

Yves Leterme to chłodny i nieufny polityk, który nie zna nawet hymnu swojego kraju. Drugi raz ma szansę zostać premieren tego dwujęzycznego państwa. Sam zna perfekcyjnie niderlandzki i francuski, bo wychowali go matka Flamandka i ojciec Walon. Ale to wcale nie ułatwia mu prowadzenia negocjacji w podzielonym kraju. [...]

Prze belgijskie media przetoczyła się dyskusja na temat przyszłości kraju: czy liczące sobie 147 lat państwo ma szansę przetrwać?

Temat podchwyciła światowa prasa zwykle pisząca o Belgii tylko przy okazji zjazdów unijnych polityków organizowanych w Brukseli. Brytyjski "The Economist" na pierwszej stronie obwieścił: "Czas obalić Belgię." Z sondaży wynika, że większość społeczeństwa jest za jednością.

źródło: Rzeczpospolita; 02.10.2007

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna