PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Brytyjscy cenzorzy zakazują sadystycznej gry

Pierwszy raz od dziesięciu lat brytyjska rada, która zajmuje się przyznawaniem kategorii wiekowych filmom i grom, załamała ręce. "Tej gry nawet nie da się poprawić, bo jej sensem jest sadystyczne zabijanie" - uznali cenzorzy i nie przyznali żadnej kategorii. A to oznacza, że gry "Manhunt 2" nie można sprzedawać na Wyspach.

Ostatni raz coś takiego wydarzyło się w 1997 roku. Brytyjczycy zakazali wtedy gry "Carmageddon", w której zdobywało się punkty za przejechanie samochodem przechodniów.

"Manhunt 2" to dzieło twórców również osławionej gry "Grand Theft Auto", w której gracz wcielał się w żołnierza gangu, i dalszy ciąg "Manhunt" - o polowaniu na ludzi, w którym bierze udział skazany na śmierć przestępca. Druga część skupia się na zemście naukowca więzionego przez gang.

Wszystkie te scenariusze prowadzą do jednego - do jatki na ekranie komputera. Mordowanie jest głównym celem gry. Wszystkie chwyty i rodzaje broni są dozwolone.

O ile pierwszą część gry cenzorzy jeszcze przepuścili - nadając jej kategorię "od lat osiemnastu", choć już wtedy według nich autorzy przesadzili z brutalnością - teraz nie mieli wyjścia. Jak tłumaczą, zazwyczaj proszą twórców o poprawki w grze. Tu jednak nic by one nie dały. Bo zabijanie jest sensem tej komputerowej zabawy. [...]

źródło: www.dziennik.pl

Komentarz Krucjaty:

Warto zadać sobie pytanie co z miejscami gdzie tej gry się nie zakaże? Przecież to nic innego jak "obóz szkoleniowy" dla przyszłych morderców. A potem słychać głosy krytyki oburzające się na zło w świecie... A ilu jest takich, którzy nie tylko zło krytykują ale także mu zapobiegają?

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!