PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Polowanie na katolików

Jakie są relacje między odrzucającym zwierzchnictwo papieża Chińskim Kościołem Patriotycznym a wiernym Rzymowi Kościołem Podziemnym? Takie, jakie panują między kotem a myszą. Serwis "AsiaNews" informuje o zaplanowanej i właśnie realizowanej przez Związek Patriotyczny, czyli chiński Kościół oficjalny, krwawej kampanii mającej na celu zmuszenie katolików wiernych Ojcu Świętemu do zapisania się do Kościoła Patriotycznego. Na teren akcji wybrano podziemną diecezję Xiwanzi, ok. 300 km na północ od Pekinu.

Policja szuka księży podziemnych po domach, a złapanych zmusza do wstąpienia do Kościoła założonego przez chińskie władze. Niepodporządkowanie się poleceniom władz skutkuje wtrąceniem do więzienia. Tak ponad pół roku temu zniknął biskup pomocniczy diecezji Yao Liang. W obozach przebywa też dwóch kapłanów i 20 świeckich z liczącego 15 tys. wiernych Kościoła lokalnego. Laikat, który nie chce się podporządkować rozporządzeniom władz, często traci zatrudnienie.

Katolicy łączą ten wzrost natężenia prześladowań z toczącymi się negocjacjami Watykanu z Chinami. Związek Patriotyczny, czyli Kościół oficjalny, chce po prostu to porozumienie storpedować.

źródło: NIEDZIELA, 18.03.2007

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna