PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Brytyjskie społeczeństwo jest w opłakanym stanie!
Takie jest zdanie brytyjskich konserwatystów i za jedyną receptę uważają powrót do tradycyjnych wartości i wzmocnienie instytucji rodziny - podaje Rzeczpospolita. Według Davida Camerona, lidera torysów, społeczeństwo jest poważnie zepsute i musi zmienić swój system wartości. Proponuje więc radykalne środki - na przykład przymusowe ściąganie pieniędzy z kont ojców, którzy porzucili rodziny. Wierzy on w małżeństwo i stwierdza, że nawet najbardziej restrykcyjne przepisy ograniczające dostęp do broni nie zastąpią rodziny.
Z kolei zdaniem Alana Duncana, działacza Partii Konserwatywnej, Wielka Brytania się "decywilizuje" i apeluje on o jej "recywilizację". Wśród recept wskazuje na zaprowadzenie dyscypliny w szkołach. Jednak za najważniejsze uważa wzmocnienie pozycji rodziny, bo to jej rozpad - tej podstawowej komórki społecznej - odpowiada za rozkład całego społeczeństwa.
Eksperci upatrują źródła problemów w agresywnym forsowaniu teorii, że rodzina wcale nie musi być związkiem pomiędzy kobieta i mężczyzną oraz odchodzenie od wartości chrześcijańskich, które przez wiele stuleci stanowiły podstawę ładu społecznego Europy.

źródło: Rzeczpospolita, 10.03.2007

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna