PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
W Polsce zaczyna brakować żyta
W Polsce można niedługo będzie zapomnieć o smaku żurku, "żytniej", czy też pełnoziarnistego chleba - pisze "Super Express". Przez niskie dotacje rolnikom nie opłaca się siać żyta - wolą łubin, a w młynach pozostały już tylko resztki żytniej mąki.

"To co mamy wystarczy na miesiąc" - potwierdza brak mąki żytniej na rynku Irena Jagielska z "Polskich Młynów", jednej z największych firm na rynku.

"Od 7 lat systematycznie spada uprawa żyta. Po wejściu do Unii, z powodu dopłat, rolnikom po prostu się to nie opłaca - wolą siać "poplony". A jeśli ktoś sieje żyto, to sprzedaje je firmom eksportującym je do Niemiec" - mówi Jadwiga Rothkaehl z Stowarzyszenia Młynarzy Polskich.

Po wyczerpaniu zapasów polscy młynarze mają plan importować żyto z Niemiec, z tzw. "zapasów interwencyjnych dla krajów członkowskich", ale to ziarno pochodzi ze zbiorów sprzed paru lat - nie dość, ze jest mało wartościowe, to też się kończy.

W Polsce rocznie zużywa się około miliona ton tego ziarna, w innych krajach praktycznie się go nie używa - pisze "Super Express".

źródło: Za: Onet.pl

Cóż, tak jest, gdy biurokracja wtrąca się w gospodarkę. Dawniej, gdy niepogoda lub szczury zniszczyły zapasy, była nadzieja, że za rok pogoda będzie lepsza, szczury uda się wytępić itp. Obawiam się jednak, że na biurokratów z Brukseli rady nie ma. No chyba, że znajdzie się jakiś zaklinacz szczurów, tj. chciałem napisać biurokratów, który za pomocą gry na fujarce wywabi szkodniki z biur UE i wyprowadzi je w pole...
Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna