PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Skąd był potop?
Russian-InfoCenter

Jaka była przyczyna biblijnego potopu? Przypuszczeń było już bez liku. Rosyjscy naukowcy chcą udowodnić kolejną teorię - informuje serwis "Russian-InfoCenter". Ich zdaniem, katastrofę spowodowało olbrzymie tsunami, podczas którego fale osiągały 200-metrową wysokość. Scenariusz tragedii był następujący. W ziemię, w okolicach Madagaskaru, uderzyła asteroida. W wyniku tego olbrzymie ilości wody wyparowały do atmosfery, co dało skutek w postaci niewyobrażalnej ulewy następnego dnia. Z uderzenia powstały także fale tsunami.
Potwierdzeniem tezy mają być wydmy na Madagaskarze. Według obliczeń, mogły je spowodować fale morskie o wysokości dochodzącej do 200 m.
Zebrane podczas specjalnej ekspedycji dane naukowcy z Nowosybirska opracowują teraz w laboratorium, gdzie na ich podstawie tworzą modele tsunami i gwałtownych opadów.
(pr)


Źródło: Niedziela nr 44, 29.10.2006-11-19

Komentarz Krucjaty:

Ciekawe dlaczego zamiast zastanawiać się dlaczego Bóg karze ludzkość, ci ludzie usiłują dociec jak to robi? Czyżby liczyli, że Go na przyszłość powstrzymają?
Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna