PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Krzyżyk gorszy od turbana?
WIELKA BRYTANIA. Zatrudniona przy odprawie pasażerów na londyńskim lotnisku Heathrow 55-letnia Nadia Eweida została zawieszona w obowiązkach na trzy tygodnie bez prawa do wynagrodzenia za to, że nie chciała zrezygnować z noszenia na szyi krzyżyka.
Eweida postanowiła pozwać linie lotnicze do sądu za dyskryminację religijną. – Nie zamierzam ukrywać swojej wiary w Jezusa. British Airways pozwalają muzułmankom nosić chusty, a sikhom turbany i inne znaki religijne. Tylko chrześcijanom zabrania się wyrażania swojej wiary – wyjaśniła.
Według dziennika "Daily Mail" Eweida była już w zeszłym miesiącu proszona o schowanie zawieszonego na łańcuszku krzyża pod mundur. Wystąpiła wówczas do przełożonych z prośbą o jego noszenie, ale prośbę tę odrzucono.
W specjalnym oświadczeniu linii lotniczych, wydanym w tej sprawie, czytamy, że pracownicy mogą nosić biżuterię i symbole religijne, ale pod mundurem, i że "dotyczy to nie tylko chrześcijańskich krzyży".
W Warszawie przed ambasadą Wielkiej Brytanii odbyła się 20 października pokojowa pikieta solidarności z Nadią Eweidą.


Źródło: Gość Niedzielny, 29.10.2006

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna