PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Brazylia: figura Chrystusa ustanowiona sanktuarium
Górującą nad Rio de Janeiro figurę Chrystusa Odkupiciela ustanowiono sanktuarium i celem pielgrzymek. Dokonano tego z okazji jubileuszu 75-lecia inauguracji pomnika na szczycie Corcovado. Z tej okazji Benedykt XVI przesłał na ręce abp. Eusébio Scheida przesłanie, które odczytano podczas uroczystej Mszy św. odprawionej u stóp figury.
Tego dnia Chrystus Odkupiciel został uczczony również przez Marynarkę Wojenną oraz Armię. W południe wszystkie statki wojenne stojące w zatoce Guanabara włączyły swoje syreny. Natomiast jednostka sił zbrojnych stacjonująca w Fortecy Krzyża Świętego oddała 18-strzałową salwę armatnią.


Źródło: Radio Watykańskie - 18.10.2006

Piękna uroczystość. Ale Brazylijczycy mają za co dziękować Odkupicielowi. Mimo tak długotrwałego okresu dryfowania kraju na lewo Brazylia jeszcze nie zmieniła się w jedną wielką favelę. Nawet lewackiemu prezydentowi Luli nie udało się (m.in. dzięki akcjom przeprowadzonym przez TFP) zniszczyć rolnictwa pod hasłem reformy rolnej.
Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!