PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Pracownica zawieszona za noszenie krzyżyka
Nadia Eweida, pracownica linii lotniczych British Airways została zawieszona w obowiązkach, ponieważ nie chciała zrezygnować z noszenia na szyi krzyżyka zawieszonego na łańcuszku - informuje KAI za brytyjskim dziennikiem "Daily Mail". 55-letnia kobieta pracuje w British Airways od siedmiu lat. Zatrudniona jest na londyńskim lotnisku Heathrow, gdzie zajmuje się odprawą pasażerów. - "Nie zamierzam ukrywać swojej wiary w Jezusa" - tłumaczy. - "British Airways pozwalają muzułmankom nosić chusty, a sikhom turbany i inne znaki religijne. Tylko chrześcijanom zabrania się wyrażania swojej wiary" - dodaje.
Nadia Eweida została zawieszona w wykonywaniu obowiązków na okres trzech tygodni bez prawa do pensji. Linie lotnicze British Airways tłumaczą, że ich pracownicy mogą nosić biżuterię i symbole religijne, ale pod mundurem.
Informacja o tym wydarzeniu zbulwersowała chrześcijan. Bawarska partia chadecka CSU zaapelowała do niemieckich parlamentarzystów nawołując ich do bojkotu linii British Airways. Poseł tej partii Johannes Singhammer w liście zaadresowanym do przewodniczącego Bundestagu (izby niższej niemieckiego parlamentu) Norberta Lammerta, stwierdził, że bojkot byłby "jasnym sygnałem" pod adresem British Airways, których decyzja oznacza dyskryminację chrześcijan.


Źródło: Nasz Dziennik, KAI

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna