PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Nie widać, czyli nie ma
[...] Jest jednak taka wojna, która trwa nieprzerwanie od paru dziesiątek lat. Choć pochłonęła już dużo więcej ofiar niż obie wojny światowe, jej końca nie widać.
Z prostego powodu - bo i samej wojny nie widać. Ruina psychiki nie jest tak widoczna jak zrujnowany dom. Strzałów nie słychać, bo tam używa się broni białej: noży, skalpeli i innych takich. Trupy są grzebane po kryjomu. A nawet niegrzebane - likwidowane lepiej, niż zdołali to zrobić Niemcy w Auschwitz. Utylizowane. A że nawet numerów nie miały, to nikt ich nie będzie szukał. Żaden Katyń i żadna nowa Bykownia nie ujawni ich strasznego losu. No, chyba że jakiś "korespondent wojenny" zdoła pokazać choćby migawki z tamtej masakry. U nas odważył się to zrobić niejaki Łukasz Wróbel, student z Warszawy, który konsekwentnie odmawia zgody na publikację swojego wizerunku i nie udziela wypowiedzi mediom. Musi za to udzielać odpowiedzi sądom w różnych miastach. Wlecze się go od Łodzi przez Lublin do Białegostoku na kolejne rozprawy, bo oto ośmielił się zorganizować wystawę, która "wywołuje zgorszenie".
Zgorszone są osoby o - dziwnym trafem - lewicowej wrażliwości, którym z reguły wadzi nie sama aborcja, tylko mówienie o niej. [...]
O tak. Prawda o mordowaniu dzieci jest nieprzyzwoita. Nieprzyzwoite jest nawet określanie tego słowem "zabijanie". Magdalena Środa nazywa to "terroryzmem językowym". Na Zachodzie już nawet zupełnie grzeczne wystawy obrońców życia spotykają się z histerią. Bo to niemożliwe, żeby tylu przyzwoitych ludzi popełniało zbrodnie. To są przecież ludzie kulturalni - w garsonkach, garniturach, lekarskich kitlach. Oni kochają ptaszki, zajączki i roślinki. Ktoś taki nie może robić złych rzeczy. Wystawa "Wybierz życie" pokazuje, że owszem, może. I dlatego jest nieprzyzwoita.


Źródło: Gość Niedzielny, 27.08.2006

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna