PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Sąd w obronie małżeństwa
Waszyngtoński Sąd Najwyższy podtrzymał w mocy stanowy zakaz zawierania przez homoseksualistów quasi-małżeńskich związków cywilnoprawnych. Watykańska agencja informacyjna ZENIT poinformowała, że decyzja sądu stanowego to już druga spektakularna przegrana propagatorów wynaturzonej obyczajowości w ciągu tego miesiąca.
W związku z orzeczeniem sądu stanu Waszyngton obecnie jedynym stanem, w którym dozwolone są dewiacyjne związki, jest Massachusetts. Decyzja przegłosowana stosunkiem głosów 5 do 4 potwierdza jednocześnie, że sąd stanowy ma prawo orzekać w sprawach małżeńskich w oparciu o uchwalony w 1998 r. tzw. Akt Obrony Małżeństwa.
Wcześniej w czerwcu tego roku na podstawie tego samego zapisu podobną decyzję podjął sąd stanu Nowy Jork. "Ostatnie orzeczenie sądu w obronie małżeństwa pokazuje, że sąd nie jest wolny od rzeczywistości politycznej, która determinuje Amerykanów, by bronili małżeństwa" - stwierdził w oświadczeniu opublikowanym w związku z decyzją sądu przewodniczący waszyngtońskiej Rady ds. Badań nad Rodziną Tony Perkins.

PS

Źródło: Nasz Dziennik 28.07.2006

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna