PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
UE zmusza do finansowania zbrodniczych
eksperymentów
Polscy podatnicy zapłacą za eksperymenty, w wyniku których uśmiercane są dzieci w prenatalnej fazie rozwoju - stwierdza "Nasz Dziennik". W poniedziałek rada ministrów UE, mimo sprzeciwu pięciu państw, w tym Polski, zadecydowała o włączeniu do VII Ramowego Programu Badań i Rozwoju w latach 2007-2013 barbarzyńskich eksperymentów z wykorzystaniem komórek macierzystych pobranych z ludzkich embrionów.
Oznacza to, że część funduszy z ok. 2,5 mld euro polskiej składki do budżetu UE zostanie przeznaczona na eksperymenty z udziałem komórek macierzystych, pobranych z dzieci w prenatalnej fazie rozwoju przed 2003 r. - Rację mieli ci, którzy przed akcesją do UE przestrzegali, że suwerenność narodowego ustawodawcy w kwestiach etycznych jest "papierowa". Choć prawodawstwo UE formalnie pozostawia decyzję o dopuszczalności eksperymentów z użyciem ludzkich embrionów w gestii poszczególnych państw, to faktycznie zmusza je do finansowania zbrodniczego procederu - czytamy w "Naszym Dzienniku".
Obok Polski, przeciw finansowaniu eksperymentów z wykorzystaniem komórek macierzystych pobranych z ludzkich embrionów z budżetu UE, wystąpiły: Malta, Litwa, Słowacja i Austria. Według "NDz" sprawę przesądziły wahające się do tej pory Niemcy, Luksemburg, Słowenia i Włochy.
- Porozumienie było nie do przyjęcia ze względów etycznych - tłumaczył polski sprzeciw minister nauki i szkolnictwa wyższego Michał Seweryński. - Nie pozwala mi na to stanowisko rządu, parlamentu i moje własne sumienie - dodał przedstawiciel Polski.
Już w czerwcu propozycję Parlamentu Europejskiego skrytykowali polscy biskupi podczas 336. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Poznaniu.

Źródło: Nasz Dziennik, KAI

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!