PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Kampania przeciw handlowi w niedziele
Niemieckie dzieło "Bonifatiuswerk" zainicjowało ogólnonarodową kampanię przeciwko możliwości otwierania sklepów w niedziele i święta. Sekretarz generalny dzieła prałat Clemens Kathke poinformował, że kampania ma dotrzeć zarówno do wiernych, jak i do polityków odpowiedzialnych za ustawy. Niedziela musi pozostać dniem wypoczynku, spotkania rodziny oraz modlitwy.

Logo kampanii - przekreślony symbol wózka na zakupy i napis "Nigdy w niedzielę!" - ma trafić do wszystkich 13 tysięcy niemieckich parafii. Dzieło wzywa każdego katolika do podpisania protestu przeciwko projektom ustaw, które mają umożliwić handel w święta i niedziele. Bonifatiuswerk zaprasza do wsparcia kampanii również związki zawodowe oraz głównych polityków chadeckich.

Kampania związana jest z obawami, że następstwem ostatniej wielkiej reformy federalnej, która kompetencje dokonywania zmian w godzinach handlu przekazała poszczególnym landom, może być liberalizacja ustaw w tej dziedzinie. Prałat Clemens Kathke wyraził zaniepokojenie, że niektóre kraje związkowe, ze względu na wysoki poziom bezrobocia, zechcą zezwolić na otwarcie hipermarketów również w niedzielę.

Źródło: Radio Watykańskie

Obawy Bonifatiuswerk pewnie się potwierdzą. Łatwiej jest bowiem wykonywać ruchy pozorne, mające wywołać u wyborców wrażenie zaangażowania polityków w walkę z bezrobociem, niż przeprowadzić mało popularne reformy gospodarcze i redukcję wysokich w Niemczech podatków.
Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna