PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Geremek zatroskany
Polski eurodeputowany Bronisław Geremek ostrzegł na łamach niemieckiego dziennika "Die Welt", że Polska, może stać się "typowym przykładem nietolerancji i lekceważenia praw mniejszości" w Europie - informuje Dziennik Polski.

Geremek stwierdził, że rezolucja Parlamentu Europejskiego uznająca Polskę za kraj, w którym nastąpił wzrost nietolerancji powodowanej rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem i homofobią - była reakcją na "wypowiedzi przedstawicieli polskiego rządu".

Europoseł Geremek wyjaśnił, że autorami krytykowanych wypowiedzi są przedstawiciele "jednej z partii koalicyjnych", wywodzący się ze "skrajnie ksenofobicznej i antysemickiej organizacji młodzieżowej". Stwierdził, że z "wielką troską" obserwuje wypowiedzi tego rodzaju. "W Europie demokratyczną normą stało się respektowanie mniejszości, także seksualnych" - dodał. Jego zdaniem, jeżeli Polska nie dopasuje się do "pewnych standardów kulturowych", będzie musiała za to zapłacić.

/Źródło: Dzienni Polski/

Miło, że pan Geremek troszczy się o Polskę, nie rozumiemy jednak, dlaczego nasze społeczeństwo ma dostosowywać się do standardów kulturowych niezgodnych z etyką i prawami naturalnymi. Polska zapłaciła już wysoką cenę za nie podporządkowanie się żądaniom Hitlera, tym bardziej nie wystraszą nas groźby rzucane z poduszczenia lobby homoseksualnego przez Parlament Europejski. A tak na marginesie... Ciągle słyszy się z ust tzw. autorytetów moralnych oskarżenia o skrajną ksenofobię czy skrajny nacjonalizm pewnych ludzi, względnie organizacji. Ciekawe, jakie poglądy muszą głosić według deputowanego Geremka ludzie, aby zdefiniował ich jako umiarkowanych rasistów czy ksenofobów.
Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna