PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
USA: Nie dla "małżeństw" homoseksualnych

W Stanach Zjednoczonych trwa walka pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami "małżeństw" homoseksualistów. Obie strony pragną przeforsować własne projekty prawne. Na szczęście jak dotąd zwycięża normalność. Ostatnio Sądy Najwyższe stanów Nowy Jork i Georgia uznały, że "małżeństwa" osób tej samej płci są sprzeczne z konstytucją.

W chwili obecnej - jak informuje KAI - Amerykanie tej samej płci mogą zawierać takie związki już tylko w stanie Massachussets, a prawo pięciu innych (Vermont, Hawaje, Maine, New Jersey i Kalifornia) uznaje partnerski związek par homoseksualistów i lesbijek w sprawach podatkowych oraz dziedziczenia.

Cieszy fakt, że w 45 stanach USA obowiązujące prawo wyraźnie określa, że małżeństwo może zawierać wyłącznie mężczyzna z kobietą.

Sprawa "małżeństw homoseksualistów" jest obecnie silnie dyskutowana w związku ze zbliżającymi się wyborami do Kongresu, które odbędą się w listopadzie. Prezydent George Bush zdecydowanie broni tradycyjnego modelu małżeństwa.

Obecnie jako wzór przyjmowana jest decyzja sądu w Nowym Jorku, gdyż podjęli ją liberalni sędziowie. Doszli oni do wniosku, że małżeństwo heteroseksualne jest przede wszystkim korzystne dla dzieci. "W odróżnieniu od rasizmu tradycyjna definicja małżeństwa nie jest wyrazem i konsekwencją historycznych niesprawiedliwości" - orzekli sędziowie w wyroku podjętym większością głosów.

(KAI)

13.07.2006

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna