PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Holandia: mordują chore dzieci
Holandia stara się utrzymać pierwsze miejsce w szaleńczym marszu ku postępowi - najprawdopodobniej w najbliższym czasie zostanie uregulowana prawnie, czyli zalegalizowana tzw. eutanazja dzieci. - W pewien sposób jest to piękne - mówi o uśmiercaniu cierpiących małych pacjentów, to znaczy oczywiście o "przerwaniu ich cierpienia", dr Verhagen Eduard, lekarz pediatra(?!) z Groningen.
Co roku w Holandii co najmniej 15 dzieci rodzących się z ciężkimi chorobami, najczęściej chorobą rozszczepu kręgosłupa (Spina bifida), jest uśmiercanych w wieku kilku miesięcy a może nawet kilku lat - informuje bibula.com. Do tej pory praktyka mordowania dzieci nieuleczalnie chorych czy w jakimś stopniu upośledzonych była nielegalna, jednak nie spotykała się z właściwym potępieniem, czy choćby reakcją władz.
W najbliższych tygodniach zbierze się specjalna komisja, aby uregulować to zagadnienie - informuje wortal bibula.com. W ten sposób Holandia stanie się pierwszym krajem na świecie z zalegalizowaną eutanazją dzieci. - Jest to wielki krok naprzód i jesteśmy bardzo z tego zadowoleni - podkreśla z dumą Eduard Verhagen, dyrektor Oddziału Pediatrii University Medical Centre w Groningen, w północnej Holandii. Verhagen jest autorem tzw. Protokołu Groningen, który został przyjęty jako punkt odniesienia przez rządowy komitet mający rozpatrzyć i uregulować to zagadnienie.
Doktor Verhagen od kilku lat w swojej placówce uśmierca nowonarodzone dzieci z chorobą rozszczepienia kręgosłupa.

Bibula.com, 06.03.2006

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna