PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Przybywa nieślubnych dzieci
Na każde dziesięcioro dzieci urodzonych w Wielkiej Brytanii w 2004 r. czworo pochodziło z nieślubnych związków.
Jeśli ta tendencja się utrzyma, to już za 6 lat większość dzieci, które będą przychodzić na świat w tym kraju, będzie nieślubnych - alarmuje Narodowe Biuro Statystyczne. Z danych wynika, iż o ile w 1980 r. 12 proc. dzieci urodziło się matkom, które nie miały ślubu, o tyle w 1994 r. było ich już 32 proc., zaś w 2004 - 42,3 proc. Według brytyjskiego biura, przesilenie nastąpi w 2012 roku.
Zdaniem organizacji propagujących wartości rodzinne, upadek instytucji rodziny będzie miał groźne konsekwencje społeczne, ponieważ dzieci wychowywane przez oboje rodziców mają lepsze wyniki w nauce i są bardziej odpowiedzialne. Według gazety "The Daily Mail", winę za tę zastraszającą statystykę ponosi rząd, który dopuścił do sytuacji, w której małżeństwu z dwojgiem dzieci wcale nie powodzi się lepiej niż samotnej matce. Gazeta uważa również, że kryzys małżeństwa na Wyspach wynika także ze zlikwidowania ulgi podatkowej dla małżeństw oraz zalegalizowania związków homoseksualnych.
PS, PAP

Nasz Dziennik, 22.02.2006

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna