PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Obraził katolików
Sąd Rejonowy w Elblągu rozpoczął wczoraj proces prezesa Kampanii Przeciw Homofobii Roberta Biedronia oskarżonego o znieważenie osób wyznania rzymskokatolickiego.
Sprawa dotyczy wypowiedzi Biedronia w 2003 r., dotyczącej Doroty Ekes ze Stowarzyszenia Rodzina Polska. Prezes Kampanii Przeciw Homofobii, odnosząc się do jej stwierdzenia, że osoby homoseksualne nie powinny wykonywać zawodu nauczyciela, powiedział, iż jej słowa "oddają w pełni faszystowsko-nacjonalistyczno-katolicki charakter nagonki na środowisko homoseksualistów". Biedroń nie przyznaje się do winy. Doniesienie do prokuratury o popełnieniu przez niego przestępstwa złożył Józef Bizoń, który w procesie występuje w roli oskarżyciela posiłkowego. Do akt sprawy dołączył on dokumenty Kongregacji Nauki Wiary zawierające ocenę związków homoseksualnych. Wcześniej KPH skierowała powództwo przeciwko Dorocie Ekes, oskarżając ją o zniesławienie. W tej sprawie zapadł wyrok uniewinniający, ale sąd odwoławczy zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia.
ZB

Nasz Dziennik, 14-15.01.2006

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!