PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Oskarżony za obronę życia
W łódzkim sądzie rejonowym ponownie ruszył proces przeciwko Łukaszowi Wróblowi, organizatorowi wystawy "Wybierz życie" prezentowanej w czerwcu i lipcu w centrum miasta. Kilka osób, w tym radna z SLD, uważa, że twórca wystawy naruszył art. 141 kodeksu wykroczeń i złamał normy etyczne obowiązujące w Polsce. Obrońcy życia podkreślają, że jest to element kampanii przeciwko obronie życia poczętego.
Życie dzieci poczętych nadal nie jest w Polsce bezwzględnie chronione. Zdaniem Piotra Kwietnia, adwokata Łukasza Wróbla, wystawa "Wybierz życie" protestuje przeciwko głosom domagającym się tzw. aborcji na życzenie.
Również wczorajsza rozprawa została utajniona. Decyzję taką podjęła sędzia Ewa Kobzińska, która prowadzi proces. Dlatego nie znamy szczegółów zeznań składanych przez świadków strony skarżącej, którą jest łódzka policja. Jednym z nich była łódzka radna SLD Iwona Bartosik, która ubiegała się też o stanowisko prezydenta miasta Łodzi.
Waldemar Kaczmarek, zastępca prezesa komendanta policji I Komisariatu Miejskiego w Łodzi, tłumaczy, że obowiązkiem policji jest bronić interesów obywateli. Dlatego policja wystąpiła w imieniu kilku niezadowolonych mieszkańców Łodzi do sądu, aby ocenił zdarzenie.
- To wynika z kodeksu wykroczeń publicznych - twierdził Kaczmarek. Oskarżony Łukasz Wróbel odmawia komentarzy. Kolejna rozprawa wyznaczona została na 15 marca br.
KG

Nasz Dziennik, 04.01.2006

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!