PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Pobite siostry zakonne
Setki wiernych uczestniczyło w proteście przeciw brutalnemu pobiciu szesnastu zakonnic w mieście Xian w centralnych Chinach. 23 listopada na siostry usiłujące zapobiec zniszczeniu miejscowej szkoły katolickiej napadła bojówka nieznanych sprawców.
Po brutalnym pobiciu trzeba je było hospitalizować. Jedna zakonnic straciła wzrok, a stan innej lekarze określają jako poważny. Lokalne władze usiłują sprzedawać firmie budowlanej budynek szkolny należący do diecezji.
Do przejęcia władzy przez komunistów mieściła się w nim szkoła prowadzona przez Zgromadzenie Franciszkanek Misjonarek Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie wiadomo, czy bojówkę nasłały władze, czy też firma usiłująca na terenie należącym do Kościoła wybudować nowe obiekty. Watykan ostro potępił ten akt przemocy i wyraził "zatroskanie" aresztowaniem 28 listopada sześciu księży Kościoła podziemnego w Chinach. Mówi o tym ogłoszone 30 listopada oświadczenie dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Joaquina Navarro-Vallsa.

Niedziela, 11.12.2005

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna