PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Czechy to nie prowincja UE
Odpierając zarzuty o niewywieszenie na zamku na Hradczanach flagi Unii Europejskiej, prezydent Czech Vaclav Klaus stwierdził, że Czechy nie są jej prowincją. - Jestem przekonany, że jesteśmy Republiką Czeską, a nie prowincją Unii Europejskiej - powiedział Klaus w wyemitowanym w niedzielę wieczorem programie telewizji Prima.
Podczas wizyty unijnego dyplomaty na Hradczanach, gdzie znajduje się oficjalna rezydencja czeskiego prezydenta, nad zamkiem powiewała jedynie flaga Czech. Dwaj czescy przedstawiciele świata sztuki - piosenkarz Michael Kocab i architekt Borzek Szipek - chcieli ustrzec unijnego gościa przed afrontem i udali się w tym celu w czwartek na Hradczany. Jednak strażnicy im to uniemożliwili.
Inicjatywę Kocaba i Szipka Klaus skwitował krótko: - Ich wyczynom brak godności. Nazajutrz po pobycie w Pradze szefa Komisji Europejskiej José Manuela Barrosa czeski prezydent oznajmił: - Dla mnie flaga czeska jest dominująca, nie do zastąpienia i nie powinna być zasłonięta przez żadną inną flagę.
KWM, PAP

Nasz Dziennik, 22.11.2005

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna