PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Pierwszy w Polsce pogrzeb nienarodzonych dzieci
Niedziela podaje, że na cmentarzu parafii św. Katarzyny w Warszawie odbył się 20 czerwca zbiorowy pogrzeb nienarodzonych dzieci, które zmarły w wyniku aborcji lub poronienia. Jest to pierwszy tego typu pogrzeb w Polsce. - dzisiejsza uroczystość uświadamia nam, że każdy człowiek jest ogarnięty Bożym Miłosierdziem - powiedział podczas mszy św. Żałobnej ks. Prof. Jerzy Bajda. Zauważył, że „te malutkie trumienki zobowiązują nas do zadumy i rachunku sumienia”. Tygodnik podaje, iż trumny z ciałami nienarodzonych dzieci spoczęły na cmentarzu parafialnym w zbiorowej mogile.
Jednym z głównych organizatorów pogrzebu jest Maria Bienkiewicz z Fundacji Nazaret. Zwróciła się ona w sprawie pogrzebu już trzy miesiące temu do proboszcza parafii św. Katarzyny - ks. Józefa Maja.
„Codziennie wiele ciał dzieci zmarłych w wyniku aborcji, poronienia lub innych przyczyn ginie bez śladu. Trafiają na śmietnik, a nawet są spuszczane w ubikacji” - zauważyła pani Maria.


Niedziela, 30.10.2005

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!