PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Usuwają krzyże z pomnika ofiar berlińskiego muru
Niemieccy robotnicy zaczęli 5 lipca usuwać krzyże przy pomniku wzniesionym w pobliżu historycznego przejścia granicznego Checkpoint Charlie. Przy pomniku zgromadzili się przeciwnicy eksmisji, w tym deputowany CDU Guenter Nooke. Dwóch byłych więźniów, skazanych przez NRD-owskie sądy na kary długoletniego więzienia, przykuło się łańcuchami do krzyży.
Miejsce pamięci "Oni pragnęli tylko wolności" odsłonięto 31 października 2004 r. z okazji 15. rocznicy upadku komunistycznego reżimu w NRD.
Inicjatorka pomnika - dyrektorka pobliskiego Muzeum Berlińskiego Muru Alexandra Hildebrandt wydzierżawiła teren pod pomnik do końca roku 2004. Eksmisja przeprowadzana była przez komornika na wniosek właściciela gruntu Bankaktiengesellschaft Hamm (BAG), który wypowiedział umowę, nakazując rozebranie muru i usunięcie krzyży. Zdaniem A. Hildebrandt, decyzja BAG była skutkiem nacisków politycznych.


Niedziela, 17.07.2005

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna