PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Za dużo seksu w mediach
Goran Persson, premier Szwecji, rozważa podjęcie działań prawnych, które uderzyłyby w media, ociekające seksem i rozpowszechniające teksty i zdjęcia upokarzające dla kobiet. Chce też powołać urząd, którego zadaniem będzie nadzorowanie równouprawnienia w całym kraju. Potwierdził o tym na sobotnim kongresie związku kobiet socjaldemokratek w Eskilstunie.
- Gdziekolwiek idzie się dzisiaj w Szwecji widzi się zdjęcia młodych kobiet, prawie całkowicie rozebranych. Firmy posługują się nimi, by sprzedawać towary. Ponieważ ci, którzy żyją z eksploatacji ciał w ten sposób, nie chcą się z tym sami rozprawić, to musimy przedyskutować w prawie - mówił premier.
Przyznał jednocześnie, że regulacje prawne mogą kolidować z ustawą o wolności druku i słowa: - W sytuacji jednak, gdy prasa posunęła się tak daleko, że proponuje nastolatkom powiększanie warg jako nagrodę w konkursie, należy zareagować. Przeforsowanie w parlamencie ewentualnej ustawy ingerującej w swobodę druku i wypowiedzi nie będzie jednak łatwe.


Rzeczpospolita, 23.05.2005

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna