PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Walka trwa
Walka o postęp trwa! W Krakowie znów ma odbyć się festiwal "Kultura dla tolerancji". Ubiegłoroczna edycja festiwalu poświęcona różnym aspektom "oswajania" krakowian z czynnym homoseksualizmem, zakończyła się zamieszkami.
W ramach przygotowań, niezawodna krakowska "Gazeta Wyborcza" zajęła się obrzydzaniem czytelnikom Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi, organizującego bardzo skutecznie kampanie wysyłania dziesiątków tysięcy listów protestacyjnych i wzywającego teraz do nowych protestów. Gdyby nie skuteczność owych kampanii, opartych na wzorach stosowanych od lat z powodzeniem w Stanach Zjednoczonych, pewnie nie byłoby sprawy. Grono ubogich starszych Pań, nieumiejących wyartykułować swych oczekiwań, nie jest groźne. Natomiast osoby skutecznie broniące wartości zgodnie z najnowszymi zasadami marketingu idei są podejrzane.
Warto wspomnieć, że stowarzyszenie grupujące osoby świeckie, którym bliska jest tradycja kultury chrześcijańskiej, nie angażuje autorytety Kościoła i działa wyłącznie na swoją odpowiedzialność. Przypomnieli o tym niegdyś niegdyś specjalnych listach gwoli wyjaśnienia ks. kard. Franciszek Macharski i ks. bp Kazimierz Nycz.
Ze zdumieniem dowiedziałem się z tekstu w "Wyborczej", że działalnością stowarzyszenia zajęło się nawet dominikańskie centrum informacji o sektach. Gdyby się kto pytał, to we Francji i Anglii na listach "groźnych" sekt sporządzanych przez laickie ośrodki jest między innymi katolickie "Opus Dei".


Gość Niedzielny, 03.04.2005

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna