PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Wirginia chroni małżeństwo
Przedstawiciele władz amerykańskiego stanu Wirginia postanowili zakazać zawierania na terenie tego stanu związków homoseksualnych - poinformowała wczoraj gazeta "Washington Times". Za uchwaleniem prawa, które uznaje za małżeństwo jedynie związek zawierany pomiędzy mężczyzną a kobietą oraz sprzeciwia się legalizacji tzw. homozwiązków, opowiada się większość mieszkańców tego stanu, a także zdominowane przez republikanów władze Wirginii.
Formalną decyzję w tej sprawie w ciągu najbliższych kilku tygodni ma podjąć sąd stanowy. Zgodnie z prawem Wirginii wszelkie zmiany prawne mogą być przedmiotem referendum dopiero po dwóch latach od wprowadzenia, tak więc przypuszcza się, że mieszkańcy stanu zadecydują o wprowadzeniu zmian w życie w 2007 r.
Tylko w minionym roku 13 amerykańskich stanów przegłosowało poprawki do lokalnego prawa zakazujące zawierania związków homoseksualnych. W sumie w całych Stanach Zjednoczonych zakaz legalizacji związków pomiędzy osobami tej samej płci obowiązuje w 17 stanach.


Nasz Dziennik, 05.01.2005

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna