PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Wstrzemięźliwość zamiast prezerwatyw
Krajem, który osiągnął największe na świecie sukcesy w zwalczaniu AIDS, jest Uganda. Jeszcze w 1994 r. 25 proc. Ludności tego państwa zarażonych było wirusem HIV. Po kilku latach odsetek zarażonych śmiertelnym wirusem zmalał do 12 proc.
Stało się tak, mimo, że prognozy Światowej Organizacji Zdrowia przewidywały, że do 1997 r. ponad 60 proc. Ugandyjskiej populacji umrze na AIDS lub będzie nosicielami HIV. Nis więc dziwnego, że naukowcy z całego świata zjeżdżają do Ugandy, próbując dociec źródeł fenomenu tamtejszej profilaktyki [...].
[...] przyczyną sukcesu Ugandy stało się nie masowe używanie kondomów, lecz promocja wstrzemięźliwości seksualnej oraz wierności małżeńskiej - powiedział Edward C. Greek z Uniwersytetu Harvarda w USA.
Za ojca ugandyjskiego sukcesu uważany jest prezydent Yoweri Museveni. Sprzeciwił się propagowaniu prezerwatyw i wspólnie z lokalnymi wspólnotami religijnymi (głównie katolickimi, anglikańskimi i muzułmańskimi) skoncentrował się na innym modelu profilaktyki.


Rzeczpospolita, 08.11.2004

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna