PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Skarga na gejów
Walka o morale warszawiaków rozgorzała na całego przy okazji debaty nad wciąż planowaną Paradą Równości. Mieszkańcy stolicy znaleźli w skrzynkach pocztowych ulotki nawołujące do protestu przeciw "prowokacji homoseksualnych aktywistów" i do modlitwy "w intencji wynagrodzeniu Jezusowi i Jego Matce za grzech sodomii".
Wydało je Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi - organizacja współpracująca z "Naszym Dziennikiem".
Oficjalni przedstawiciele Kościoła są ostrożniejsi w ocenie organizatorów parady. Akceptacja imprezy oczywiście nie wchodzi w grę 0 bo życie w związku homoseksualnym jest uznawane za grzech ciężki. Duchowni mają jednak wątpliwości, czy samo uczestnictwo w przemarszu lub jego organizacja wyklucza np. możliwość przyjęcia komunii (a odmawiano jej ostatnio w podobnych przypadkach w USA). - Nie wyobrażam sobie żeby ksiądz mógł odmówić komunii świętej tylko dlatego, że widział kogoś w paradzie. Zakłada się, że osoba przystępująca do sakramentu Eucharystii wcześniej uzyskała rozgrzeszenie. W trakcie spowiedzi wyjaśnia się motywy działań - mówi jezuita oo. Mieczysław Kożuch.
Brak moralności Stowarzyszeniu im. Ks. Skargi wytyka z kolei Szymon Niemiec z Międzynarodowego Stowarzyszenia Gejów i Lesbijek na rzecz Kultury Polskiej, współorganizator parady: - Nie mieści mi się w głowie wydawanie pieniędzy, za które można pomóc bezdomnym, na brutalne nawoływanie do nienawiści wobec jakiejś grupy. Jako chrześcijaninowi jest mi za to wstyd. Sam Niemiec jednak ułatwia zadanie swoim przeciwnikom: na jego stronie internetowej można znaleźć m.in. fotografie gospodarza w przebraniu Chrystusa z koroną cierniową na głowie, naśladującego ukrzyżowanie, oraz rekomendacje stron ze zdjęciami z gejowską pornografią opatrzonymi jedynie zdawkowym ostrzeżeniem.

Polityka, 8.06.2004

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna