PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Tortury za modlitwę
Chrześcijanin z Indii, zatrudniony w Arabii Saudyjskiej, został aresztowany i poddany torturom za to, że modlił się do Jezusa. Poinformowali o tym watykańską agencję misyjną FIDES przedstawiciele Konferencji Biskupów Katolickich Indii, powołując się na krewnych więźnia.
Agenci saudyjskiej policji religijnej "Muttawa" 6 miesięcy temu zaskoczyli na modlitwie Briana Savio O'Connora, od kilku lat pracującego w tym największym kraju arabskim. Według jego krewnych, przewieziono go do stołecznego więzienia Ali Hira, gdzie pół roku spędził w nieludzkich warunkach, m.in. wieszano go głową w dół, poddawano wstrząsom elektrycznym, wyśmiewano go, bito i usiłowano zmusić do wyrzeczenia się wiary. Obecnie O'Connor przebywa w innym więzieniu - w Olaya. Oficjalnie policja religijna zarzuciła mu m.in. odmawianie modlitwy do Jezusa, za co w Arabii Saudyjskiej grozi kara śmierci.
W sprawie uwięzionego chrześcijanina i wielu podobnych przypadków wobec niemuzułmanów, którzy padają ofiarami prześladowań za wiarę w Arabii Saudyjskiej, organizacje praw człowieka zorganizowały protesty w Indiach i na całym świecie.

Niedziela, 13.06.2004

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna