PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Demencja wystarcza
Coraz łatwiej jest dokonać eutanazji w Holandii. Wystarczającym powodem do jej dokonania jest nawet demencja starcza i choroba Alzheimera.
Wszystko zaczęło się od zeszłorocznej sprawy 64-letniego Holendra cierpiącego na chorobę Alzheimera. Wniosek o śmierć na życzenie złożył on osobiście. Jego lekarze, zgodnie z przepisami obowiązującymi w Holandii, złożyli wszystkie wymagane dokumenty do specjalnej Komisji Selekcyjnej. Zatwierdziła ona wniosek, który przekazany został prokuratorowi generalnemu. On również wyraził zgodę na śmiertelny zabieg, a jego decyzję zaakceptowała ostatnia instancja- Ministerstwo Sprawiedliwości.
Holandia jest pierwszym krajem w którym zalegalizowano eutanazję (w 2001 roku). W 2000 roku zarejestrowano 1815 przypadków, czyli mniej niż w poprzednich latach. Ministerstwo zdrowia jest jednak przekonane, że połowa przypadków eutanazji nie trafia do rejestrów. Zapowiedziało śledztwo w tej sprawie.

Rzeczpospolita, 5-6.06.2004

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!