PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Ofiary zmasowanej demoralizacji
Izba niższa niemieckiego parlamentu - Bundestag, przegłosowała nowelizację ustawy, która nakłada od pierwszego czerwca dodatkowy podatek na tzw. alcopopsy. Posłowie opowiedzieli się również za zakazem sprzedaży małych paczek papierosów (mniej niż 17 sztuk) i całkowitym zakazem darmowego pozdawania papierosów, co często było stosowane przez koncerny nikotynowe w ramach akcji reklamowych.
W ciągu ostatnich lat konsumpcja alkoholu i nikotyny wśród niemieckiej młodzieży niepokojąco wzrosła. Według najnowszych badań 15 proc. dzieci w wieku 13-14 lat regularnie pije alkohol, minimum raz w tygodniu. Wśród piętnastolatków odsetek ten przekracza 34 proc. Z kolei u 5 proc. szesnastolatków stwierdzono chorobę alkoholową. Ponad 10 proc. 13-letnich dziewcząt i 16 proc. 13-letnich chłopców przyznało się do wielokrotnego całkowitego upojenia alkoholowego. U chłopców w wieku 15 lat odsetek ten przekracza 45 proc. Według opinii Międzynarodowej Organizacji Zdrowia, alkohol znajduje się na pierwszym miejscu wśród używek, po jakie sięga europejska młodzież.
Alcopops jest mieszanką mocnego alkoholu z napojami niealkoholowymi. Podobnie jak piwo, sprzedawany jest we wszystkich sklepach spożywczych i już od kilku lat stanowi trunek najchętniej spożywany przez młodocianych Niemców w wieku od 12 do 18 lat.. Jak podają najnowsze wyniki badań naukowych, w grupie wiekowej 14-17 lat każdy młodociany, minimum raz w miesiącu wypija kilka buteleczek tego napoju alkoholowego. Po Alcopopsy sięgają, niestety, również 12-letnie dzieci. Od 2001 r., kiedy to masowo pojawiły się te trunki w tutejszych sklepach, sprzedaż ich wzrosła aż o 341 proc.
Podnosząc podatek na tego typu napoje alkoholowe, posłowie mają nadzieję, że poprzez wzrost cen (około 85 centów na butelce) spadnie również ich spożycie wśród niemieckiej młodzieży. Oczywiście deklarując walkę ze społecznymi patologiami, politycy nawet nie wspominają nawet o ewentualnej roli, jaką mógłby odegrać Kościół w walce nimi, chociażby poprzez nieskrępowaną ateistycznym prawem ewangelizacje młodzieży.

Nasz Dziennik, 08.05.2004

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna