PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Protestowali tylko chadecy
Po burzliwej debacie szwedzki Riksdag przyznał w czwartek parom homoseksualnym prawo do zawierania małżeństw. Przeciwko nowelizacji ustawy o związkach partnerskich głosowała tylko chadecja. "Za" byli natomiast socjaldemokraci, Partia Lewicy, zieloni i centryści. Wspierająca wniosek Umiarkowana Partia Koalicyjna nieoczekiwanie w ostatniej chwili zrezygnowała z udziału w głosowaniu.
Do ostrej wymiany zdań doszło pomiędzy deputowanymi chadecji a przedstawicielami pozostałych ugrupowań. - Najważniejszą rzeczą w małżeństwie jest zdolność do reprodukcji. Państwo nie powinno przyczyniać się do zakładania rodzin, w których dzieci od początku pozbawia się jednego z rodziców - stwierdziła chrześcijańska demokratka Yvonne Andersson.
Jej adwersarz, deputowana Marianne Calström, zadeklarowała z kolei, że skład rodziny nie jest najważniejszy. - Najważniejsze jest, aby dzieci były kochane i miały dobrą opiekę - mówiła.

Rzeczpospolita, 03.05.2004

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!