PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Indonezja. Walki uliczne w Ambon
Co najmniej dziesięć osób zginęło a prawie 90 zostało rannych we wczorajszych zamieszkach między muzułmanami a chrześcijanami w Ambon, stolicy indonezyjskiego archipelagu Moluków.
Niedzielne starcie były największe od momentu podpisania w 2002 roku "paktu pokojowego". W 2000 roku islamska organizacja Laskar Dżihad, powiązana z Al.-Kaidą Osamy bin Ladena, zgromadziła w obozach w centrum Jawy tysiące młodych ludzi, gotowych pójść na świętą wojnę na Moluki. Bojówki te przeprowadziły następnie serię krwawych najazdów na chrześcijańskie wsie archipelagu. W trwających przez prawie trzy lata krwawych walkach życie straciło ponad pięć tysięcy osób, kilkadziesiąt tysięcy zostało zmuszonych do opuszczenia wyspy. Mimo podpisania "paktu pokojowego", na wyspach nadal nie jest spokojnie.
85 procent mieszkańców 220-milionowej Indonezji to muzułmanie, jednak na wschodzie kraju liczba wyznawców obu religii jest podobna.

Rzeczpospolita, 26.04.2004

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 100,
maj/czerwiec 2018 r.
  • Maryja przygotuje nas na przyjście Syna