PIOTRSKARGA.PL

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
Kościół w świecie
Konferencja Biskupów Szwajcarii odrzuciła prośbę synodu katolików świeckich (odbył się w ub.r. w Lucernie), aby znieść obligatoryjny celibat dla księży i wprowadzić kapłaństwo kobiet. Biskupi podkreślili, że celibat jest bogactwem Kościoła i ważnym elementem nauczania Papieża, a kapłaństwo kobiet sprzeciwia się woli Chrystusa. Hierarchowie uważają, że w obu sprawach synod przekroczył swoje kompetencje, dlatego rozważają zastosowanie wobec niego sankcji dyscyplinarnych.

Liderzy Kościołów chrześcijańskich w Kanadzie obawiają się, że fragmenty Biblii mogą być uznane za literaturę nawołującą do nienawiści. Tamtejszy parlament pracuje właśnie nad ustawą delegalizującą publiczne potępianie zachowań homoseksualnych. Episkopat Kanady w liście do ministra sprawiedliwości ostrzegł, że ustawa sprawi, iż poza prawem znajdzie się nauczanie Kościoła katolickiego o niemoralności współżycia seksualnego osób tej samej płci.

Tygodnik Powszechny, 11.04.2004

Zobacz także:


poloniachristiana
Lepanto
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 99,
marzec/kwiecień 2018 r.
  • Idź i nie grzesz więcej!